Nieuws

Terugblik Levend Erfgoed Dagen 2025

De derde editie van de Levend Erfgoed dagen is weer uitgebreid gevierd. Er was zo’n breed palet aan verschillende deelnemende dierhouders, rasorganisaties en activiteiten…voor iedereen wat wils! Het weer zat helaas niet mee, waardoor sommige buiten evenementen niet door konden gaan. Gelukkig bleef er genoeg over om van te genieten, hierbij een paar hoogtepunten.

Open erf en ontmoeting met de boer(in)

Waarom kies je voor een blaarkop of lakenvelder? En wat betekent dit ras voor jou? De Levend Erfgoed dagen zijn het perfecte moment om de boer en boerin persoonlijk te ontmoeten en meer te horen over het ras, of over het bedrijf. Voor Theo Warmerdam, eigenaar van de Sophiahoeve, was het wel een heel speciaal weekend. Hij vierde het honderdjarige bestaan van zijn bedrijf. Vakblad Veeteelt maakte een prachtige fotoreportage van het bedrijf.

Levend erfgoed en Open Monumenten dagen, soms nog even wennen

De eerste Levend Erfgoed dagen organiseerde we drie jaar geleden, toen de Open Monumenten dagen hun thema ‘levend erfgoed’ kozen. Dat was een mooi moment om de verbinding tussen de dieren en al het andere erfgoed te zoeken. Voor de SZH is deze verbinding vanzelfsprekend. Om deze reden is de datum van de jaarlijkse Levend Erfgoed dagen altijd hetzelfde gebleven. Zo kunnen we elkaar versterken in de boodschap dat erfgoed, in breedste zin van het woord, de moeite is om te behouden en eigentijds te houden. Een aantal dierhouders en plaatselijke comités weten elkaar al te vinden. Sommige moeten nog wennen. Ook bezoekers moeten nog schakelen. ‘Dieren erfgoed?’ Anita Seele, beheerder van de schaapskooi en het vroege vogelbos in Almere kreeg deze vraag een aantal keer, toen bezoekers van de monumentendagen een bezoek brachten aan Stad&Natuur Almere. Het was een goede gelegenheid om uit te leggen dat juist de schapenrassen die daar rondlopen even oude verhalen met zich meebrengen dan al het andere erfgoed.

Keuringen en feestelijke evenementen van rasorganisaties

Voor rasorganisaties zijn keuringen belangrijke evenementen. Dieren worden bekeken en fokkers praten elkaar bij. Nuttige en gezellige dagen. Dit jaar vielen de keuring van Vereniging Het Groninger paard en van De Landelijke Fokkersclub Nederlandse Landgeiten (LFNL) samen met de Levend Erfgoed dagen. Uiteraard waren ook geïnteresseerden deze dag welkom om kennis te maken met de dieren. De Nederlandse Hoender Club (NHC) vierde haar jubileum van 125 jarig bestaan met een symposium in het Pluimveemuseum in Barneveld. Met de titel ‘erfgoed zoekt goed erf’ werd gesproken over toekomstperspectief voor de Nederlandse hoenderrassen.

Bordje ZeldzaamLEKKER voor ’t Zwien

In het Drentse Gees fokken Marien en Riejanne Bonte Bentheimer varkens. Het vlees van deze Bonte Bentheimers is verkrijgbaar in hun boerderijwinkel en verkopen ze op markten. Vorig jaar wonnen zij zelfs een Arca Deli award voor hun rookworst. Als echte ambassadeurs en schatbewaarders van het levend erfgoed mochten zij het bordje ‘erkend ZeldzaamLEKKER centrum’ in ontvangst nemen dit weekend.

Penning en certificaat van waardering voor Saarlooswolfhonden liefhebbers

De Nederlandse Vereniging van Saarloos Wolfhonden , de NVSWH had de SZH gevraagd om een penning uit te reiken op de dag dat zij hun 50 jarig jubileum organiseerden. Naast de penning werd ook een certificaat van waardering uitgegevens aan de outcrosscommissie. Meer over outcross en de Saarloos wolfhond lees je hier.

Levend erfgoed, om te koesteren en te vieren

Wat is het levend erfgoed nu, waarom zouden we dit bewaren, en waarom ook alweer dit weekend? SZH was uitgenodigd bij het radioprogramma Vroege Vogels om het hierover te hebben. De uitzending van Vroege Vogels is via deze link terug te luisteren.

Nonja Remijn

Mijn passie ligt in het bij elkaar brengen van mensen en het zoeken naar gemeenschappelijke belangen binnen de agrarische sector. Ik hou van dieren, maar misschien nog wel meer van de dierhouders. In mijn werk wil ik boeren, burgers en buitenlui graag dichterbij elkaar brengen. Zodat we samen kunnen genieten van ons voedsel en te werken aan een gezonde en mooie wereld voor morgen.