Campagne ‘Schatbewaarders gezocht’ van start
Op 10 september is tijdens het symposium van SZH de campagne ‘Schatbewaarders gezocht’ gelanceerd. Met de campagne willen we het brede publiek enthousiasmeren voor het (be)houden van zeldzame rassen.
Nieuwe liefhebbers gezocht
Een probleem en zorg die we vaak horen bij stamboeken en fokkersclubs, is dat het moeilijk is om nieuwe leden te werven. Het houden van dieren is niet meer zo vanzelfsprekend als vroeger. Door volle agenda’s en minder ruimte rondom het huis wordt het lastiger om dieren te houden. Toch zijn er nog steeds mensen die deze mogelijkheid wél hebben. En juist die mensen proberen we met deze campagne te bereiken. Want waarom kiezen voor een populair buitenlands ras, zoals de Golden retriever of het Fleckvieh-rund, als we ook hele mooie Nederlandse rassen hebben om uit te kiezen. Door voor een zeldzaam Nederlands ras te kiezen, houd je niet alleen het ras in stand, maar draag je ook bij aan het behoud van genetische variatie en cultuurhistorische waarde.
Door verhalen van houders van zeldzame rassen te delen, willen we mensen uitnodigen om zich te verdiepen in de zeldzame Nederlandse huisdierrassen. Zo vertelt Angel Beeren over haar liefde voor het Nederlands landvarken en Lars Boers over de uitdagingen van de Bonte geiten fokkerij.

Poster
Huidige schatbewaarders kunnen ook meedoen aan de campagne door de poster ‘Ik ben schatbewaarder’ op te hangen. Je kunt de poster downloaden via onze website en personaliseren met foto’s en tekst. Hang de poster bijvoorbeeld achter je raam, aan het hek van de wei of in de stal. Zo kunnen bezoekers of buurtbewoners zien dat jij je inzet voor het behoud van één of meerdere zeldzame rassen. Natuurlijk kun je de poster ook ophangen als je geen dieren hebt maar je wel fanatiek inzet voor een ras. Dat geldt bijvoorbeeld voor Theo Janssen, voorzitter van de fokrichting Gelders paard, die zelf geen paarden heeft.
Voor meer informatie, de poster en de verhalen van houders kun je terecht op www.szh.nl/schatbewaarders
Ben jij een echte schatbewaarder en vind je het leuk om je verhaal te delen? Stuur dan een mailtje naar info@szh.nl
