1978 – Inventarisatie van zeldzame huisdierrassen in Nederland
In 50 jaar tijd heeft SZH veel informatie en verhalen verzameld. In de rubriek ‘Uit het archief’ delen we stukken van vroeger die nu nog steeds erg relevant zijn. Zoals het inventarisatie rapport van van Helden en Minkema.
Één van de eerste vereisten voor het formuleren van een goed beleid door de stichting is het kunnen beschikken over een overzicht van wat er aan verschillende rassen nog in Nederland over is’.
In april 1978 publiceerde de SZH de ‘inventarisatie van Zeldzame Huisdierrassen in Nederland’, met hulp van Wout van Helden en Durk Minkema. Rassen worden beschreven en ingedeeld in groepen ‘vrij zeldzaam’, ‘zeldzaam’ en ‘uiterst zeldzaam’. Het rapport, wat online terug te lezen is, geeft een inzage in de status van de rassen toen SZH net was opgericht. Voor de SZH is dit een belangrijk startpunt geweest voor haar ondersteunende activiteiten.
Lees het volledige rapport hier
Marleen Felius voorzag het rapport van fraaie tekeningen, zoals hieronder.

